תמי 4 – מתקני בר מים

חברת תמי 4 הינה חברה ותיקה בתחום מתקני סינון המים. החברה הוקמה בקיבוץ נתיב הל"ה בשנות ה – 70 , ובשנים האחרונות נקנתה על ידי חברת שטראוס. לאחרונה נכנסה לשוק מתחרה לתמי 4, חברת אלקטרה, המשווקת את האלקטרה בר.

החברה מייצרת מתקני בר מים (או מיני בר) לבית, למשרד ולמקומות ציבוריים, כשהמכנה המשותף לכל המכשירים הוא חיבורם לברז קיים בבית או במשרד וסינון המים מברז זה. המתקנים יכולים להגיע בכמה דגמים: מכשירים המספקים רק מי שתייה מקוררים, כמו קולר, אשר מתאימים למקומות ציבוריים בהם עובר קהל רב, ומכשירים המספקים מים בטמפרטורות משתנות: קר, חם ורותח. אלו מתאימים לבית או למשרד, כלומר למקומות בהם מעבר לשתיית מים קרים יש צורך גם בהכנת שתייה חמה.

שיטות הסינון של תמי 4

המכשירים מסננים את המים על ידי שילוב של כמה שיטות.

  • מסנן פחם: מסנן הכולל חלקי פחם הסופחים אליהם את הלכלוך. לאחר מעבר המים במסנן זה הם מועברים נקיים, בעד חלקי הלכלוך נשארים במסנן.
  • שיטת האוסמוזה ההפוכה: העברת המים דרך מסנן צפוף מאד על ידי יצירת לחץ על המים. במסנני מים הלחץ נוצר עקב כח הכבידה: מעבירים את המים מלמעלה כלפי מטה. בשיטה זו נחסמים חלקיקים מזהמים, אבנית, חלודה ועוד.
  • קרינה אולטרה סגולה: קרינה זו ידועה כקוטלת חיידקים.

צרכי התחזוקה של המכשיר

המכשיר דורש החלפה של המסנן אחת לחצי שנה והחלפת הנורה האולטרה סגולית אחת לשנה.

החברה מאפשרת שירות מנויים המקנה ללקוחות שירות תיקונים בחינם, וכן משלוח קבוע של חלקי החילוף בזמן, מבלי שהלקוח יצטרך לזכור את המועדים בעצמו. (חלקי החילוף ניתנים בתשלום נפרד ואינם נכללים במחיר המנוי).

סוגי המכשירים השונים

בשוק המיניבר ישנם כמה וכמה דגמים המציעים אפשרויות פעולה המותאמות במיוחד לצרכי השתיה של קהל הלקוחות. להלן סוגי המיניבר של תמי 4.

  • מתקני מיני בר לבית: ישנם שני דגמים: תמי פרימו ותמי פמילי. שניהם מכשירים המיועדים להצבה על השיש. עובדים על מסנן פחם וקרינה אולטרה סגולית. המכשירים בעלי תו תקן, בעלי מערכת הגנה לכוויות ממים רותחים. בנוסף, המכשירים כוללים אפשרות לכוון את השעה המדוייקת בה ירתיחו מים לשתיה. המתקנים מספקים 40 כוסות מים קרים ו-80 כוסות מים רותחים בשעה.
  • מתקני מיני בר למשרד: מגיעים בשני גדלים – קטן להצבה על שיש וגדול להצבה על הרצפה. כוללים את אותם מרכיבים ושירותים של המתקנים לבית. מספקים 60 כוסות מים קרים ו 80 כוסות מים רותחים בשעה.