מתקני מיני בר לעסק – סקירת האפשרויות

בין הדברים שכל עסק צריך לעצמו, תופסים מתקני המיני בר מקום של כבוד. הם משמשים לשיפור שגרת העבודה של המועסקים, אשר יכולים ליהנות ממים איכותיים, קרים או חמים, בכל רגע נתון. מעבר לכך, מתקני מיני בר מוסיפים ליוקרה של המקום, ולעליית קרנו בעיני הלקוחות השונים המגיעים אליו.

בחירה של מיני בר לעסק צריכה להתחשב במכלול רחב של גורמים. לכל עסק יש צרכים משלו, קהל יעד אחר ותקציב שונה בתכלית. כשמתאימים את מתקן השתייה לכל אלה, הרי שזוהי תוספת כוח משמעותית לכל בית עסק או משרד.

מיני בר – עולם שלם של אפשרויות

כשמדברים על מיני בר, עולה בראשינו מיד תמונה של מתקן פשוט, עם שני ברזים: האחד מפעיל את המים החמים, והשני יספק מים צוננים. אך יש לזכור שמעבר להגדרה בסיסית זו, אין מתקן מיני בר אשר דומה למשנהו.

העיצוב, נפח המים, אפשרויות המזיגה, קצב העבודה, הצבע- כל אלה הם משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מיני בר לעסק, במידה ורוצים לרצות את קהל העובדים והלקוחות גם יחד.

אבחנה ראשונה: מיקום המיני בר וגודלו

מתקני מיני בר, כנובע משמם, מצטיינים בגודל קטן באופן יחסי. אך יחד עם זאת, קיים הבדל גדול בהגדרה של "קטן". טווח הגבהים של מתקני מיני בר שונים משתנה, וההתאמה לשטח שיש לשים בתוכו את המיני בר קריטית.

מעבר לכך, מיני בר ניתן להשמה בשני אופנים שונים. אפילו את מתקני המיני בר הקומפקטיים יחסית ניתן להניח על הרצפה, או על השולחן. גם פה השיקולים העיקריים הם המקום שיש בבית העסק, כמו גם צורת הארגון של החדר. כמובן שמרבית מתקני המיני בר ישתייכו לסוג השני.

אנלוגי או דיגיטלי?

אפשרות נוספת היא לבחור בין מתקן מיני בר דיגיטלי, לבין מתקן אנלוגי. הסוג האנלוגי הוא המוכר והבסיסי יותר: הוא יכלול כמעט תמיד ברז אדום או כחול, שישמש למזיגת מים חמים או קרים, בהתאמה.

הסוג השני, הנפוץ בעיקר בבתי עסק בסדר גודל בינוני עד גדול, הוא המתקן הדיגיטלי, המתקדם יותר. את הברזים יחליפו לחצנים, וצג מואר יאפשר לראות את מאפייני המים שנמזגים: בין אם המדובר הוא בכמות, בטמפרטורה או בכל דבר אחר.

מיני בר מים דיגיטלי יכלול בתוכו, לעיתים קרובות, גם אפשרויות לתכנות, ויאופיין בקצב עבודה גבוה יותר. הדבר קריטי במיוחד בבתי עסק, בהם יש קהל צמא לשתייה, ופעילות איטית של המכשיר עשויה להביא לתור ארוך המשתרך בדרך לכל כוס מים.

סוגיה שיש לתת עליה את הדעת: העיצוב

מתקני מיני בר עברו בשנים האחרונות מהפיכה אסתטית של ממש. מעבר למראה הפשוט, הלבן והמיושן, ניתן למצוא אותם כיום במגוון רחב של צבעים ועיצובים. "אולימפיק", "טייגר", "מאגנום" ו"אטלנטיס" הם רק חלק קטן מהשמות שמאפיינות כיום את שוק מתקני המיני בר לעסקים.

ניתן, למשל, לבחור בין מיני בר המורכב מקווים ישרים, לבין מתקן בצורת קשתות. אפשר להבחין בין צבע אחיד, לבין שילוב של מספר צבעים. וכמובן שגם צבע התצוגה (במידה וזו קיימת), עומק המכשיר, צורת הלחצנים ועוד הם גורמים עליהם יש לתת את הדעת.

המחיר כן קובע

בסופו של דבר, ההחלטה על בחירת מתקן המיני בר לעסק צריכה להתבסס על שיקולים רבים, כשמקום מרכזי צריכה לתפוס סוגיית התקציב. המאפיינים הטכניים, העיצוב, הגודל והצורה ישפיעו במידה רבה על המחיר.

רצוי מאד לבחור באחת מהחברות המוכרות המספקות מתקני מיני בר, מאחר ואלה נוטות להיות אמינות ואיכותיות יותר. כמובן שיש לבדוק טרם הרכישה את אופן ההפעלה של המכשיר, שיטת המילוי של המים, אספקתם על ידי החברה האמורה ועוד.

ראו גם:

השוואת מחירי בר מים

סוגי מיני בר