מקרר מיניבר

כמעט בכל חדר בבית מלון ישנו מיני בר, גם במטבחים של מקומות עבודה רבות אנו נתקלים בהם. בבית, יש שמחזיקים מקררי מיני בר בתור בר יין, כמקרר נוסף לשתייה, פחיות ועוד. מקרר מיני בר הוא פתרון נפלא מבין סוגי המיניבר לכל מי שזקוק למתקן קירור קומפקטי לצד המיניבר הביתי. מקרר מיני בר מתאים לבית, למשרד, לרכב, לחדר אורחים או ליאכטה שלכם, בהנחה שיש לכם יאכטה.

גודל וטמפרטורה

מקררי מיני בר מגיעים בגדלים שונים, הקטנים יותר מכילים כעשרים ליטר בלבד, הגדולים מגיעים גם לשמונים ומאה ליטר. מקררי מיני בר מיועדים בעיקר לקירור משקאות ומוצרי מזון וניתן לכוון את הטמפרטורה שלהם בהתאם. רוצים לקרר יין בטמפרטורה של 9 מעלות בדיוק? בבקשה. לקרר פירות ומעדני יוגורט ב-16 מעלות? גם אפשרי. המקרר יתאים את הטמפרטורה לבקשתכם באמצעות כפתור פשוט.

בחלק ממקררי המיני בר תוכלו למצוא אפילו תא הקפאה. תא קטן ובו טמפרטורות המאפשרות אחסון של קפואים או קוביות קרח. תא ההקפאה מייקר בדרך כלל את המקרר אך לא באופן קיצוני.

עיצוב

מקררי המיני בר מעוצבים כרהיט לכל דבר. הם מושקעים עד לרמת הפרטים הקטנים ואפשר לשלב אותם בכל חדר. מקררים שחורים או צבעוניים, עשויי נירוסטה או פלסטיק, בעלי מדפים מוארים וכפתורים דיגיטליים ועוד.

מקרר עם דחיסה או ספיגה

מקררי המיני בר פועלים בשתי שיטות. מקררים בשיטת הספיגה או מקררים בשיטת הדחיסה. מקררים בעלי מדחס נחשבים פשוטים ולרוב הם גם זולים יותר. עם זאת, יתרונם הגדול הוא בפעולתם היעילה והאיכותית. חסרונם הגדול הוא הרעש, המדחס הינו רועש במיוחד, מה שלא מאפשר למקם את המקררים הללו בחדרי אורחים או חדרי מלון לדוגמא.

לעומת מקררי הדחיסה, ישנם מקררי ספיגה. שיטה זו מפעילה את המקרר ללא מדחס כלל אלא באמצעות גז המתפשט ומתכווץ על פי הצורך ומווסת את טמפרטורת המקרר ושומר עליה. יתרונם הגדול של מקררי המיני בר הפועלים באמצעות ספיגה הוא היותם שקטים במיוחד. כמו כן, הם בדרך כלל מעוצבים ואלגנטיים יותר וגם נתפסים יוקרתיים יותר. חסרונם הוא באפשרות שתהיה תקלה עם מערכת הגז העדינה יותר מפעולת המדחס.

למידע נוסף ראו גם:

מילון מונחים למיניבר