השוואת מחירי בר מים

במקומות רבים בישראל מי השתייה אינם טובים או טעימים מספיק בעיני צורכיהם. בנוסף, יש אנשים רבים אוהבים את הנוחות והמהירות שבהן הם משיגים מים קרים לשתייה או מים רותחים להכנת קפה ומשקאות חמים, על ידי לחיצת בלחיצת כפתור פשוטה.

סיבות אלו ואחרות גרמו לכך שבר מים הוא אביזר נפוץ מאוד בבתים ועסקים בישראל. בר המים מספק מים מינרליים או מים מסוננים, קרים או חמים. מראהו מעוצב והוא נוח מאד לשימוש.זאת ועוד, החברות השונות בשוק מציעות מסלולים שונים ומחירים שונים ולכן מומלץ מאד להשוות בין מחירי החברות לפני קבלת ההחלטה.

נתמקד בהשוואה בין שני השחקנים המובילים בשוק ברי המים המסננים ושתי החברות המובילות בשוק ברי המים המינרלים. יש לציין, כי קיימות אפשרויות נוספות לטיהור וסינון מים, אך אלו פחות נפוצות בישראל.

ההשוואה הינה בין עלויות רכישה חד-פעמית של מתקני המים, כאשר ישנה גם אפשרות לרכישת מסלולי הכול כלול, עם אחריות מוגדלת ל-3 שנים. כמו כן, נסקור את מחירי בקבוקי המים המינרלים בסופרים של החברות השונות. השוואת המחירים נעשתה בספטמבר 2013.

תמי 4

תמי 4 הוא השחקן הוותיק ביותר בשוק מסנני המים. הבר מגיע בכמה עיצובים ופועל בטכנולוגיה של סינון המים עם פילטר מיוחד וטיהור באמצעות נורה אולטרא סגולה (UV). כמו בכל בר מים עם מערכת טיהור וסינון, יש להחליף את המסנן פעם בחצי שנהואת נורת ה-UV פעם בשנה.

העלות הראשונית של בר המים של תמי 4 היא 2,250 ₪,הכוללים הובלה והתקנה, 20% הנחה לכל החיים על חלפים וכמובן מסנן ונורת UV (סט אחד). השנה הראשונה כוללת אחריות על המכשיר כך שהתיקונים והחלפת הרכיבים הינה בחינם, בכפוף לתקנון.

הרחבת האחריות לעוד שנה (עד גבול של סה"כ 3 שנים) עולה 83 ש"ח לשנה החל מהשנה השנייה והילך. החלפת מסנן פעם בחצי שנה עולה 258 ש"ח והחלפת נורת UV פעם בשנה היא 233 ש"ח – בשני המקרים מוצעים 20% הנחה בביצוע הרכישה בתשלום אחד בלבד.

אלקטרה בר

חברת אלקטרה נכנסה בשנת 2011 לשוק ברי המים המסננים והיא מהווה את התחרות המרכזית לתמי 4. הבר של אלקטרה פועל בטכנולוגיות דומות לתמי 4. העלות הראשונית של אלקטרה בר היא 2,381 ש"ח, הכוללים הובלה, התקנה, אחריות לשנה וסט מסנן ונורת UV.

עלות מסנן, שיש להחליף מידי חצי שנה, הינה 181 ש"ח (362 ש"ח לשנה), ומחירה של נורת UV חלופית, שיש לרכוש ולהחליף פעם בשנה,היא 206 ש"ח. הרחבת האחריות מעבר לשנה הראשונה, עד גבול כולל של 3 שנים אחריות, היא 79 ש"ח לשנה – 158 ש"ח לשנתיים.

בר מים מינרלים של מי עדן

בר המים המינרלים של מי עדן הוא מתקן מים המורכב מתושבת ומכדי מים מינרלים המורכבים אליה. בבר זה המים מגיעים נקיים וטהורים ואין צורך במסננים ונורות UV. הבר כולל כמובן אפשרות לחימום וקירור המים בלחיצת כפתור. המים מגיעים בכדים שעליהם משלמים במודל חודשי שבו מקבלים בכל חודש מספר קבוע של כדים, מחזירים את הכדים הריקים וחוזר חלילה.

למי עדן יש עלות רכישה ראשונית של 1,310 ש"ח לבר המים עצמו+50 ש"ח פיקדון עבור כדים ריקים + 49 ש"ח להובלה והתקנה. העלות החודשית היא בהתאם לכמות הכדים, 25 ש"ח כפול מספר הכדים לחודש (3 כדים עולים 75 ש"ח). האחריות כולה 99 ש"ח לשנה מעבר לשנה הראשונה.

בר המים של נביעות

לנביעות אין מסלול רכישה של בר המים המינרלים שלה. כל הברים מושאלים וישנו תשלום חודשי על כדי המים.  התשלום כולל אחריות התקפה כל עוד המכשיר נמצא אצל הלקוח וכוללת הובלה, התקנה, תיקונים, חלפים וכו'. שלושה כדים לחודש עולים 112 ש"ח.

עלות רכישת בקבוקים בסופר

רכישה של בקבוקי מים מינרלים או מים מטופלים אחרים בסופר מתומחרת שונה כמובן, בדקנו את המחירים לפי עלות לליטר מים. כמובן שזהו מודל שונה מבר מים.

העלות הנמוכה ביותר לליטר מים בבקבוקים היא של מי אקווה נובה שבמארז של 6 כפול 2 ליטר עולים 0.83 ש"ח לליטר, אחריהם מי עין גדי שבמארז 6 כפול 2 ליטר עולים 1 ש"ח לליטר. מי עדן במארז 6 בקבוקים של 1.5 ליטר עולים 1.33 לליטר ונביעות במארז זהה עולים 1.11 לליטר. המים המינרלים היקרים ביותר שמצאנו היו של סן בנדטו בעלות של 1.78 ש"ח לליטר ושל החברת האירופאית EVIAN.