אלקטרה בר – מיני בר

מיני בר מים אלקטרה בר הוא מוצר המגיע מחברת אלקטרה הוותיקה, המתמחה בשיווק ותחזוקה של מוצרי אלקטרו-מכאניקה רבים.

החברה, שנכנסה לתחום שכבר כולל חברות כגון תמי 4, משווקת סוג אחד של מתקן מיני-בר המיועד הן לבתים פרטיים והן למשרדים, ומטרתו סינון וטיהור מים. הוא מוצב על השיש ומתחבר לברז המקומי בבית או במשרד.

מערכת הסינון במתקן אלקטרה בר

המכשיר מצוייד במסנן פחם ובנורה אולטרה- סגולית. מסנן הפחם של מכשיר זה מסוגל לסנן חלקיקים כחול וחלודה וסוגי לכלוך נוספים הנסחפים בזרם המים. בנוסף הוא מטהר את המים ממזהמים וחיידקים ומונע ריחות רעים. מסנני מתקן זה הם בין היחידים המסננים גם מתכות החודרות למים ככספית ועופרת.

הנורה האולטרה סגולית משחררת קרינה אולטרה-סגולית (UV) על המים ובכך מאפשרת קטילת חיידקים ובקטריות. שילוב שתי שיטות הסינון מאפשר רמת טיהור גבוהה של המים. האלקטרה-בר הינו בעל תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

אופן הפעלת המתקן

אלקטרה בר מופעל באופן דיגיטלי ומתקדם. אופן הפעלה זה מאפשר שליטה על טמפרטורת המים, זמני ומשכי ההרתחה. כמו כן משמשת ההפעלה הדיגיטלית מנגנון בקרה ובטיחות נוסף.

פונקציות ומאפיינים נוספים

המיני-בר מגיע במגוון צבעים. הוא מאפשר מזיגת מים בטווח של מידות חום ממים קרים עד רותחים. הוא כולל מנגנון הגנה ובטיחות למניעת כוויות ממים רותחים בעיקר להגנה על ילדים. כמו כן הוא מקנה  אפשרות של הגדרת זמני הדלקה וכוון אוטומטיים לחיסכון באנרגיה.

אלקטרה-בר מספק 80 כוסות מים חמים ו-40 כוסות מים קרים בשעה.

צרכי התחזוקה והשירות שמציעה החברה

תחזוקת המכשיר דורשת החלפת המסנן אחת לחצי שנה, והחלפת הנורה אחת לשנה. לשם כך הוא מצוייד במנגנון התרעה המודיע למשתמש על הצורך בהחלפת החלפים כאשר מגיע מועד ההחלפה. החברה מתחייבת כי במקביל יקבל המשתמש הודעה על הצורך בהחלפת המסנן והנורה גם ממוקד השירות, וכי המוקד ידאג לשליחת חלקי החילוף עד לבית הלקוח.

שירות ואחריות

החברה מציידת את המכשיר באחריות לשנה עם אפשרות הארכה. בנוסף מעמידה החברה את מוקד השירות של אלקטרה לסיוע ומענה לשאלות. במקרה של תקלה מעמידה החברה את אנשי השירות הטכני שלה לרשות הלקוחות.

היות וחברות נוספות נכנסו לשוק בר המים, צעד נבון מצד הצרכנים יהיה להשוות מחירים ולבצע סקר שווקים לפני הרכישה.